Kolekcja „O Janku”

Gosha Rubchinskiy po głośnej prezentacji swojej kolekcji w Kaliningradzie, gdzie pokazał dresy z klonowym listkiem, czy stroje inspirowane mundurami służby porządkowej, zapoczątkował rewolucję w świecie mody, kierując wzrok w stronę Europy Wschodniej i interesując się najbiedniejszymi z tej części świata. Postanowiliśmy delikatnie nawiązać do tego kierunku w modzie, wprowadzając elementy polskiej postsowieckiej prowincji. Wieś romantyczna, koronkowa, estetyczna, „gdzie świerzop pała” przenika się z dresami oraz plastikowymi klapkami. Na ten sztafaż wsi nakładają się opowieści o strachach, zjawach i diabłach.

Uwielbiamy ludowe bajki:. „O chłopie, co szedł z kiełbasą do piekła” czy serię opowieści „o Janku”… Stworzyliśmy własną bajkę „O Janku, co wymienił króliki na czarne pudełko”. Głównym bohaterem jest biedny chłopiec Janek, mieszkający z matką i zajmujący się hodowlą królików. Pewnego dnia odwiedza go tajemniczy klient, oferując mu intratny układ. Janek w wyniku kontaktów z owym jegomościem trafia do Piekła. Dodatkowo nasza bajka nawiązuje, tak jak poprzednie, do nowoczesnych gadżetów, mediów społecznościowych, aplikacji, która umożliwia czasowe dzielenie się zdarzeniami z przyjaciółmi czy obcymi ludźmi.

Do sesji wizerunkowej postanowiliśmy wybrać się do uroczego, przytulnego wiejskiego domku zaprzyjaźnionej niespełna 90-letniej Babci. Sesja inspirowana była zdjęciami Zofii Rydet, które oglądać można w najnowszej publikacji „Zapis”.