Kolekcja “Opowieści zwierząt”

Kolekcja „Opowieści zwierząt” powstała na podstawie bajki o tym samym tytule. Akcja opowieści rozgrywa się w miasteczku, w którym zapanowała moda na pelerynki niewidki. Ludzie nie rozmawiają ze sobą, bo się nie dostrzegają ubrani szczelnie od stóp do głów w odzież powodującą niewidzialność, niewidoczność. Widać jedynie telefony, sprzęty, które się unoszą, ale nie widać właściciela, użytkownika okrytego pelerynką niewidką.

Główną bohaterką jest mała Helenka, która nie rozmawia zbyt często ze swoją mamą, właśnie z powodu tej pokrętnej mody. Któregoś dnia gubi pelerynkę i w jej poszukiwaniu wyrusza do lasu, gdzie spotyka różne „widoczne” zwierzęta: króliki, lisy, tygrysy, niedźwiedzia. Po powrocie ze swojej podróży, pomimo tego, że nie odnajduje niewidki, to sytuacja ta pomaga odzyskać kontakt z mamą.


Bajka nawiązuje do współczesnego problemu nadużywania smartfonów, wirtualnej rzeczywistości, mediów społecznościowych kosztem najbliższych, członków rodziny, dzieci, partnerów.

Sesja zdjęciowa, w której modelka ubrana w koszule, sukienki we wzory lisów, tygrysów z bajki występuje na tle z tego samego materiału, co ma korespondować z pelerynką niewidką, niewidocznością z bajki.

Pelerynki, czapki-niewidki nie są jedynie wizją odległej przyszłości. Obecnie są prowadzone badania nad metamateriałami, dzięki którym możliwe jest uzyskanie optycznej niewidzialności.