KOLEKCJA „W GŁĘBI MUD”

Najnowsza kolekcja Jesień/Zima 2017 inspirowana jest naszą bajką „W głębi MUD”. Bajka jest drugą z serii opowieścią, która z jednej nawiązuje do klasycznych bajek Andersena, braci Grimm, a z drugiej strony pojawia się pewien element nowoczesności, przyszłości, s.f. W pierwszej bajce była to pelerynka niewidka, na którą zapanowała moda na świecie, przez co ludzie nie widzieli się i nie utrzymywali ze sobą kontaktów, nie rozmawiali ze sobą.

W bajce „W głębi MUD” elementem s.f. jest teleport, cała sieć komunikacji teleportacyjnej, dzięki której ludzie przemieszczają się bez wychodzenia z domu. Teleport mieści się w telefonie komórkowym.

W sieci teleportów jest pewna luka tzw. MUD, nazwa nawiązuje do pierwszych gier z lat ’90, które wciągały człowieka, jak ruchome piaski, czy po prostu błoto i zabierały czas. W bajkowym MUD wszystko wygląda normalnie, pocztówkowo lub jak z reklam biur podróży , jedyne czym to miejsce różni się od normalnego miejsca są fantastyczne stworzenia: syreny, cyklopi, pół-ludzie pół-motyle, czy jednorożce. Ten, kto odda się zabawie lub zapatrzy się na te istoty, ten zapomina dokąd jechał i jaki był cel jego podróży.

Bajka nawiązuje do współczesnego problemu nadużywania przez dzieci i dorosłych smartfonów, gier czy internetu i zaniedbywania realnych relacji w rodzinie, związku. Przez nadużywanie dobrodziejstw nowoczesności zapominamy o tym, co jest najważniejsze.

Nasza wizerunkowa sesja zdjęciowa oddaje charakter bajki. Mała dziewczynka na tle dzikiej przyrody nie jest w żaden sposób połączona z miejscem, w którym się znajduje, ponieważ zapatrzona jest w ekran telefonu. Zdjęcia wspólnie z nami zrobił fotograf Kamil Błaszczyk. Ilustracje do bajek, które można znaleźć na naszych ubraniach, tworzy Monika Smyła, młoda, polska malarka.