O nas

Za górami, za lasami, na trasie Kielce – Łodź, Warszawa – Kraków, 6 km od Nieba i 10 km od Piekła, w samym środku liściastego lasku, mieści się rodzinna manufaktura Samodobro.

Naszym celem

jest tworzenie rzeczy, które uruchamiają wyobraźnię. Nic nie pobudza wyobraźni tak jak literatura. Piszemy swoje bajki, które ilustruje Monika Smyła, znana polska artystka. Poprzez ubrania we wzory z bajek lub kroje nawiązujące do bajek, mali i duzi mogą wejść głębiej w świat literatury i wyobraźni.

Tworzymy dla ludzi kreatywnych, ciekawych, z poczuciem humoru, kochających literaturę lub po prostu dobre opowieści. Tworzymy też dla Jednorożców, Syren, Lisów i innych Postaci, które dotąd nie mogły znaleźć dla siebie odpowiedniej garderoby.

Szyjemy z miękkich, wygodnych dzianin produkowanych w Polsce, posiadających certyfikat „Tekstylia Godne Zaufania” OEKO-TEX Standard 100, który potwierdza, że są wolne od substancji szkodliwych dla zdrowia człowieka, w tym pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących i metali ciężkich. Współpracujemy z lokalnymi krawcowymi i szwalniami na uczciwych warunkach.

We wszystko co robimy wkładamy całe serce, doświadczenie, wiedzę. Produkujemy tylko rzeczy dobre.

Dziękujemy, że tu jesteś!